Yatay Toz Dolum Makinesi

 • Yatay Toz Dolum Makinesi
  Toz Dolum Paketleme Makinesi
 • Yatay Toz Dolum Makinesi
  Toz Dolum Paketleme Makinesi
 • Yatay Toz Dolum Makinesi
  Toz Dolum Paketleme Makinesi
 • Yatay Toz Dolum Makinesi
  Toz Dolum Paketleme Makinesi
 • Yatay Toz Dolum Makinesi
  Toz Dolum Paketleme Makinesi
 • Yatay Toz Dolum Makinesi
  Toz Dolum Paketleme Makinesi
 • Yatay Toz Dolum Makinesi
  Toz Dolum Paketleme Makinesi

Hp-100 / Yatay Toz Dolum Makinesi

toz dolum ve paketleme makinesi1 gram ile 60 gram arası toz ürünlerin yatay paketlenmesi amacıyla tasarlanmış tek hatlı paketleme makinesidir. Lamine edilmiş, baskısı yapılmış, bobin halde sarılmış folyoyu önce makinenin paketleme hızına göre boşaltır. Herhangi bir Yaka formuna ihtiyaç duyulmaz. Otomatik Servo Motorlu bir sistemtoz dolum paketleme makinesi tarafından çekilmesi esnasında, folyo ikiye katlanır. Sonraki çekme hatvesinde sırasıyla alt kaynak, paket açma, dikey kaynak ve kesme işlemlerini çekme esnasında yapar. Servo motorlu çekme sistemi vasıtasıyla mekanik olarak istenen boy kadar çekilir. Çekme esnasında dolum hatvesine geldiğinde her paketin içine vida ile tartılan ürün içine atılır.
 
 

Makinanın Foksiyonel Sistemleri   

Bobin halde minimum 100mm ile maksimum 320 mm genişliğinde ambalaj malzemesini içi dolu Sachet Tipi 1gram ile 80 gram arası Toz paketleri yapmak için genel olarak belirtilen fonksiyonel guruplardan oluşur. 
 
Makine Ana Gövdesi 

Standart olarak profil çelik malzemeden imalat edilir. Statik fırınlanmış boya ile kaplanır. Uzun ömürlü, korozyona karşı dayanıklı, toz tutmaz ve gıdaya uyumlu özellklere sahiptir. Makine pleyti ve çalışma tepsisi paslanmaz sac giydirme yapılmıştır. Makina gövdesi, Siparişe göre Paslanmaz Şase yapılabilir.
 
Makine Ana Motoru

0.75 kw Gamak Motor ve Yılmaz Redüktör Kullanılmıştır. Kullanılan motor ve redüktör yerli üretim tercih edilmiştir. Uzun vadeli üretim proseslerinde herhangi bir aksi durum karşısında temin kolaylığı sağlar. Kullanılan redüktör ile enerji tasarufu ve maksimum güç hedeflenir. Ana Motor Sürücüsü olarak SCHNEIDER marka sürücü kullanılmıştır.
 
Tahrik Kamları

Uzun Ömürlü kullanım amacıyla özel bir çelik malzeme kullanılmıştır. Sertleştirilmiş ve özel imalat prosesiyle işlenmiş kamlar uzun vadeli kullanım maliyetlerini sıfıra indirir.
 
Folyo Bobini Açma

Makine hızına göre senkronize edilmiş, otomatik motorlu folyo açma sistemitoz dolum paketleme makinesi takılmıştır. 0.18 kw Gamak Motor ve Yılmaz Redüktör Kullanılmıştır. Kullanılan motor ve redüktör yerli üretim tercih edilmiştir. Uzun vadeli üretim proseslerinde herhangi bir aksi durum karşısında temin kolaylığı sağlar. Kullanılan redüktör ile enerji tasarufu ve maksimum güç hedeflenir. Folyo bobini göbek çapı standart sarım içi ölçüsüne uygun 70mm çapındadır.
 
Fotosel Benek Sistemi

Baskılı malzemede makine benek sistemine göre çalışır. Makinede Alman Malı ZİCK benektoz dolum paketleme makinesi sensörü kullanılmıştır. Benek sinyali hassaslığı ve kolay benek tanıtımı ile emsallerinin en kalitelisi ve en iyisidir.
 
Alt Yapıştırma Mekanizması

İkiye Katlanmı malzemenin alt kenar kaynağı yapılır. Mekanizma malzemeye temas edilmemesi sağlanarak 3 kanarı yapışık paket alınmış olur. Isı seviyesi, alt yapıştıma çenesine ait bağımsız ENDA marka yerli üretim termostatlar vasıtasıyla kontrol edilir. Yapıştırma çenesinde Dc 48 volt yerli üretim rezistanslar bulunur. 
 
Paket ağız açma ve Huni indirme mekanizması

ikiye katlanmış malzemenin ortasını dolum için hazırlar, klavuz huni iner.
 
Dikey Sırt Yapıştırma Sistemi

Form verilen malzemenin Dikey kaynağı yapılır. Isı seviyesi, Dikey yapıştıma çenesine aittoz dolum paketleme makinesi bağımsız ENDA marka yerli üretim termostatlar vasıtasıyla kontrol edilir. Yapıştırma çenesinde Dc 48 volt yerli üretim rezistanslar bulunur. 
 
Üst Kenar Yapıştırma Sistemi

Form verilen malzemenin üst kaynağı yapılır. Isı seviyesi, Üst yapıştıma çenesine ait bağımsız ENDA marka yerli üretim termostatlar vasıtasıyla kontrol edilir. Yapıştırma çenesinde Dc 48 volt yerli üretim rezistanslar bulunur.
 
Servo Motorlu Boy çekme Sistemi

Baskılı ve baskısız malzemeler için paket boyunu çeker. Ekrandan Otomatik poşet boyu ayarıtoz dolum paketleme makinesi yapılır. Fotoselli veya fotoselsiz çalışma uygundur. Delta marka Servo motor ve sürücü kullanılmıştır. Tutma ve Çekme tutucu gripperları Mindman Markası kullanılmıştır.
 
Kesme Sistemi

Ardışık dolumu yapılan paketler kesilerek tekli paketler düşer. Kesme sistemi ve bıçaklar körlenmeye karşı uzun ömürlü takım çeliğinden yapılmıştır. Uzun Ömürlü kullanım amacıyla özel bir çelik malzeme kullanılmıştır. Sertleştirilmiş ve özel imalat prosesiyle işlenmiş bıçaklar uzun vadeli kullanım maliyetlerini sıfıra indirir. Bıçakların iki yüzeyide kesme amacına dönüşümlü kullanıma uygundur. 
 
Servo Motorlu Vidalı Dolum Sistemi

Vidalı dolum olarak ürün tartılır, Klavuz hunisi paket içine indiğinde 1 gram ile 60 gram arası  toz dolum paketleme makinesi%2-3 arası hassaslığında dolum yapılır. Servo Motorlu sistem sayesinde her dolum zamanında dolum vidası her seferinde aynı hassaslıkta dönerek dozajlamasını yapar. Ürün için gerekli dolum ve paketleme hızı ve gramaj kontrolu dokunmatik ekrandan ayarlanır.
​​
Plc Kontrol Sistemi ve Dokunmatik Ekran

Kolay anlaşılır menüye sahip, 7” DELTA marka dokunmatik operatör paneli ile kumanda toz dolum paketleme makinesiedilir. Plc yazılımı firmamıza özel ve müşterilerin talepleri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Farklı üretim proseslerine uygun parametrik bir yazılımdır. Operator tarafından doğru çalışma proseslerine göre kolay bir şekilde senkronize edilir. Toz paketleme makinesi paket ölçü ve hız ayarları ekran müdahalesi ile parametrik esnek çalışmaya uygun PLC programı ile kontrol edilebilmektedir.
 
Yapıştırma Çenesi Termostat ve Rezistansları

Isı seviyesi, alt yapıştıma, dik yapıştır ma ve üst yapıştırma çenesine ait bağımsız 3 adet ENDA marka yerli üretim termostatlar vasıtasıyla kontrol edilir. Yapıştırma çenesinde Dc 48 volt yerli üretim rezistanslar bulunur. Rezistanslar çelik kabloludur. Makine Hareketine karşı kopmaması ve uzun ömürlü olması için çelik kablolu tasarlanmıştır. Makine donanım olarak eklenmiş yerli üretm Trafo ile 48v DC elektrik enerjini kullanarak enerji tasarrufu ve iş güvenliği uygunluğu sağlanır. yapıştıma çenelerine ait 3 adet bağımsız ENDA marka yerli üretim Solid State Röle kullanılmıştır.
 
Kullanılan diğer Elektrik şalt malzemeler

Motor koruma şalteri, Kontaktör, Sigortalar, Ana motor sürücüsü SCHNEIDER marka ürünler tercih edilmiştir. Dc24 volt Hava Valf leri Mindman markadır. Röleler Alman malı PHONIX markadır.
 

Teknik Özellikler

Makine Ağırlık:_________  400 kg.
Makine Ölçüleri: ________ 230x90x200cm.
Elektrik Sarfiyatı: _______  5 kw. Trifaze Elektrik Beslemeli
Basınçlı Hava Sarfiyatı: ___6-8 bar.
Paket Derinliği: _________ Minimum 50mm. Maksimum 160mm.
Paket Genişliği: _________55mm.-120mm arası genişliklerde paket alınır.
Dolum Gramaj:_________ 1 gram ile 60 gram arası
Paketleme Kapasitesi Dakikada: ___90-40 Adet Tozumaya ve gramaja göre farkeder.
Paketlenen Ürünler: ___  Gıda Takviyesi, Nescafe , Toz içecek, nescafe, kahve, kakao, baharat, kabartma tozu, Şeker, Tuz, gibi ince taneli toz ürünler
Paketleme Malzemesi: ___Lamine edilmiş aluminyum, metalize, opp, pe folyo bobin
 
Satış Sonrası Hizmeti ve Bakım Onarım
Mekanik Garanti: 2 sene
Elektronik Garanti: 1 Sene
Detaylı Kullanma Klavuzu

Yazılım, Elektrik, Otomasyon, servis, yedek parça, üretim gibi tüm prosesler firmamız bünyesinde yapılır. Bu konularda makinelerde oluşabilecek sorunlar karşısında firmamız tarafından üretimi aksatmadan müdale edilir. Bu alanlarda firmamız tedarikçilere bağlı çalışmayı uygun bulmaz. Müşterilerinin üretim prosesleri devamlılığı için firmamız kendisini herzaman deneyimli, bilgili ve konulara hazırlıklı problem çözme yaklaşımı sunar

Ücretsiz Eğitim ve Kurulum Hizmeti
7/24 Whatsapp Yardım
Elektrik Devre Şeması
Günlük mesai sonu, haftalık, aylık, 6 aylık ve Senelik Bakım yapılır.

Opsiyonel Ekipmanları

Tarih Kodlama
Besleme Helezonu
Çıkış Konveyoru
Hacimsel Dolum Sistemi
Sıvı Dolum Sistemi
Çentik Kalıbı
Giyotin Kesme Sistem
Kalıplı Kesme Sistemi
Makinenin Önemi
Hızlı ve verimlidir. 
Çok fazla Personele bağlı üretim gerektirmeyen, işçillik maliyetlerini indiren sistemlerdir. 
Sınırlı Kaynakların verimli Kullanılmasını sağlar.
insan sağlığına uygun oranda tüketim yapılmasını yardımcı olur.
Tüketim ihtiyacı kadar stoklama imkanı sağlar.
İşletme için Kısa dönemde Hızlı satış, yüksek karlılık sağlar. Toptan alınan ürünün parakende fiyatına satılır.

Dolumu yapılan ürünler

toz dolum paketleme makinesiAypamak Hp-100-P Yatay Toz Dolum Paketleme makinesinin ürettiği ürünler arasında; Gıda, İlaç, Toz içecek, Baharat, Kozmetik, temizlik, kişisel bakım sektörleri için ideal paketleme makineleridir. Toz içecek, Kahve, Kakao, Nescafe, Kabartma Tozu, Baharat, Gıda Takviyesi, Karbonat, Şeker, Tuz, Kalojen, Vitamin, vb ürünlerdir. Toz Paketleme makinası'nın ürettiği ürünler yüksek sızdırmazlık gücü, güvenilirliği ve görünümü ile öne çıkmaktadır. 55mm ile 120 mm arası genişliğinde 3 veya 4 kenarı yapışık istenilen gramajda ürün dolumu ve sachet yapar.

Ambalaj Malzemesi

Toz Dolum ve paketleme makinesinde ambalaj malzemesi olarak OPP, PE, Alüminyum, Metalize, Lamine Kuşe kağıt rulo veya bobin şeklinde 3 katlı malzeme kullanılabilir. Servo Motorlu otomatik paket çekme sistemi ile artık firesiz çalışmak mümkün. 40 ile 120 micron gram/m2 arası kalınlıkta 3 katlı lamine edilmiş folyo malzemesi kullanılır.
Toz Dolum Paketleme Makinesi $ Fiyatı
Üremtimde kullandığımız demir, çelik, aluminyum, paslanmaz, elektrik, otomasyon malzemelerinin, piston, rulman gibi hammadde ve yarı mamülleri alımı günlük döviz kurları ile paralel olarak makine satış fiyatımız değişmektedir. Whatsapp hattımızdan güncel fiyat bilgisin hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Entegre Edilebilen Sistemlerle Paketlenen Sıvı Dolum Ürünleri

Aypamak Paketleme Makineleri, Sıvı ve taneli ürünlerin dolumu maksadıyla dolum toz dolum paketleme makinesisistemlerinin uygulanmasına müsaittir. Bu konuda opsiyonelliğe uygun bir tasarım sunar. tam otomatik Toz paketleme makinesine entegre edilen sistemlerle gıda, ilaç, kozmetik ve ince kimyasal veya zirai kimya sektörleri için ideal paketleme makineleridir. Sıvı Hacimsel dolum sistemi ile Ketçap, Mayonez Tozu, Tahin, Dezenfektan, Meyve Özlü Şurup, Zeytinyağı, Sıvı Deterjan, Bal, Reçel, Çikolata, İlaç, Şampuan vb. Makinenin ürettiği ürünler yüksek sızdırmazlık mukavemeti, güvenilirliği ve görünümü ile öne çıkmaktadır. 1 ml ile 40 ml arası otomatik dolum ve paketleme yapar. Yatay Dolum Makinesi, taneli halindeki ürünleri hazır sachet tipinde dolum ve paketleme makinesidir. Tohum, Taneli baharat, Draje gibi ürünleri paketler. 
Ürünler Satış Fiyatı, Ambalaj, Baskı, Ağırlık, Maliyet, Aylık Kazancı
toz dolum paketleme makinesiDoldurulan ürünün kilogram fiyatı, dolum ağırlığı, paket boyu, kağıt m2 ağırlığı, Kağıt kalitesi, malzeme özellikleri ve işçilik stick paketi maliyetini belirler. Piyasadaki rekabet koşullarına ve malzeme temin karlılığına göre kazanç farketmektedir.
Ambalaj malzemesi olarak genelde 1 metre2 si 40-50-60-70-80-90 gram gelen lamine edilmiş malzeme kullanılır. Ortalama 80 gram olarak üzerinde durarak maliyet hesabı şu şekilde oluşur.
6 cm paket genişlik x 10 cm paket boyu
Açık hali genişlik 20cm = 6x20/10000= 0.012 m2 = 1 adet
(Malz 80 gr) 1m2/0.012 = 84 adet
8 kg = 8.400 adet paketi çıkar
Makine dakikada ortalama hizda 80 adet paket üretir dersek Normal çalışma temposu max 2 saatte 8,400 adet
8kg malzeme+baski+klise+nakliye+Paket içi ürün
2 saatlik (personeli ücreti+Elektrik sarfiyatı+işletme karı)
Sahibinden sıfır ikinci 2.el uygun fiyat garantisi stok teslim
Hp-100-P Makinemz uzun ömür, kalite, maliyetsiz üretim ve hızı esas almakta olup, ürünleri el değmeden paketleyebilmek için gerekli tasarımları ve güncel teknolojileri kullanmaktadır. Aypamak Makine kurulduğu günden itibaren tüm altyapısını "paketleme makinesi" üzerine geliştirmiş, paketleme makineleri ve otomasyon sistemleri konusunda pazarda farkını kanıtlamış ve konumunu güçlendirmiştir.
toz dolum paketleme makinesitoz dolum paketleme makinesitoz dolum paketleme makinesitoz dolum paketleme makinesitoz dolum paketleme makinesitoz dolum paketleme makinesitoz dolum paketleme makinesitoz dolum paketleme makinesi

Toz Ürünler

Toz İçecek
Kahve
Kakao
Nescafe
Baharat
Puding
Karbonat
Tuz
Şeker

Taneli Ürünler

Baharat
Tohum
Draje

İlaç

Protein Tozu
Vitamin Tozu
Kalojen Tozu
Gıda Takviyesi

Kimyasal Temizlik / Kozmetik

Deterjan
Yatay - hp-100-p