Kolonyalı Mendil Makinesi

 • Kolonyalı Mendil Makinesi
  Kolonyalı mendil makinesi
 • Kolonyalı Mendil Makinesi
  Kolonyalı mendil makinesi
 • Kolonyalı Mendil Makinesi
  Kolonyalı mendil makinesi
 • Kolonyalı Mendil Makinesi
  Kolonyalı mendil makinesi
 • Kolonyalı Mendil Makinesi
  Kolonyalı mendil makinesi

Kolonyalı Mendil Makinesi

kolonyalı mendil makinesiAypamak Kolonyalı Mendil Makinesi, kalitesi tutarlılığı, basitliği, rekabetçiliği ve kalitesi ile tanınmaktadır. Kullanım kolaylığı, ekonomik bakım maliyetli ve güvenilirdir. Firmamız tarafından üretilen otomatik Kolonyalı Mendil paketleme makinesi, uluslararası teknolojiyi benimsemiştir. Mevcut paketleme teknolojisinin sentezi, stabil tasarımı, verimli ve istikrarlı çalışmanın sentezi ile ürünlerinizi çeşitli boyutlarda paketleyebilir. Aypamak Hp-100-W Kolonyalı Mendil paketleme Makinesi , ekonomik paketleme gerçekleştirmek için optimum seçimdir. Kolonyalı mendil paketleme hizmeti ve yedek parça garantisi firmamız tarafından verilmektedir. Islak mendil makinesi
 
Kolonyalı Mendil paketleme makinesi, kolonyalı esans ile nonwoven havlunun paketlenmesi amacıyla tasarlanmış, tek hatlı dolum ve paketleme makinesidir. Tam otomatik yatay kolonyalı mendil makinası ürünleri sachet paket tipinde doldurur. Herhangi bir yaka formuna ihtiyaç duyulmaz. Lamine edilmiş, baskısı yapılmış, bobin halde sarılmış folyoyu önce makinenin paketleme hızına göre boşaltır. Otomatik Servo Motorlu bir sistem tarafından çekilmesi esnasında, folyo ikiye katlanır. Sonraki çekme hatvesinde alt kaynak, paket açma, dikey kaynak ve kesme işlemlerini hatvesel sırayla çekme esnasında yapar. Servo motorlu çekme sistemi vasıtasıyla mekanik olarak istenen boy kadar çekilir. Çekme esnasında dolum hatvesine geldiğinde nozül aracılığıyla her paketin içine hacimsel dolum pompası ile tartılan sıvı ürün içine atılır.
 
 

Makinanın Foksiyonel Sistemleri   

Bobin halde minimum 100mm ile maksimum 300 mm genişliğinde ambalaj malzemesini ikiye katlar. Katlanmış halde paket yüksekliği minimum 60mm ile maksimum 150mm yüksekliğinde ıslak mendil paketler. Genel standart olarak 60 mm ile 70mm arası genişlikte paketler,  istenirse farklı paket ölçülerine uygun Islak Kolonyalı Mendil paketleri yapmak için belirtilen fonksiyonel guruplardan oluşur. 

 • Makine Ana Gövdesi
  Standart olarak profil çelik malzemeden imalat edilir. Statik fırınlanmış boya ile kaplanır. Uzun ömürlü, korozyona karşı dayanıklı, toz tutmaz ve gıdaya uyumlu özellklere sahiptir. Makine pleyti ve çalışma tepsisi paslanmaz sac giydirme yapılmıştır. Makina gövdesi, Siparişe göre Paslanmaz Şase yapılabilir.
 • Makine Ana Motoru
  0.75 kw Gamak Motor ve Yılmaz Redüktör Kullanılmıştır. Kullanılan motor ve redüktör yerli üretim tercih edilmiştir. Uzun vadeli üretim proseslerinde herhangi bir aksi durum karşısında temin kolaylığı sağlar. Kullanılan redüktör ile enerji tasarufu ve maksimum güç hedeflenir. Ana Motor Sürücüsü olarak SCHNEIDER marka sürücü kullanılmıştır.
 • Tahrik Kamlar
  Uzun Ömürlü kullanım amacıyla özel bir çelik malzeme kullanılmıştır. Sertleştirilmiş ve özel imalat prosesiyle işlenmiş kamlar uzun vadeli kullanım maliyetlerini sıfıra indirir.

 • Bobin Açma Standı
  Makine hızına göre senkronize edilmiş, otomatik motorlu folyo açma sistemikolonyalı mendil paketleme makinesi takılmıştır. 0.18 kw Gamak Motor ve Yılmaz Redüktör Kullanılmıştır. Kullanılan motor ve redüktör yerli üretim tercih edilmiştir. Uzun vadeli üretim proseslerinde herhangi bir aksi durum karşısında temin kolaylığı sağlar. Kullanılan redüktör ile enerji tasarufu ve maksimum güç hedeflenir.

 • Fotosel Benek Sistemi
  kolonyalı mendil paketleme makinesiBaskılı malzemede makine benek sistemine göre çalışır. Makinede Alman Malı ZİCK benek sensörü kullanılmıştır. Benek sinyali hassaslığı ve kolay benek tanıtımı ile emsallerinin en kalitelisi ve en iyisidir.

 • Alt Yapıştırma Mekanizması
  İkiye Katlanmış malzemenin alt kenar kaynağı yapılır. Mekanizma malzemeye temas edilmemesi sağlanarak operasyon sonunda 3 kanarı yapışık paket alınmış olur. Isı seviyesi, alt yapıştıma çenesine ait bağımsız ENDA marka yerli üretim termostatlar vasıtasıyla kontrol edilir. Yapıştırma çenesinde Dc 48 volt yerli üretim rezistanslar bulunur. 

 • Paket ağız açma mekanizması
  ikiye katlanmış malzemenin ortasını dolum için hazırlar. Dolum için aralanmış olan folyo arasına çekilen 2 ye katlanan veya standart 3e katlanan nonwoven mendil cetvel vasıtasıyla paket içine sokulur.

 • Havlu açma ve enine katlama kuyruk sistemi

  kolonyalı Mendil paketleme makinesiBobin halde 90mm ile max 250mm genişlikte ve 30-200 gsm kalınlıkta sarılmış nonwoven havluyu otomatik olarak makine hızına senkronize edilmiş bir motorlu redüktör açar. 0.18 kw Gamak Motor ve Yılmaz Redüktör Kullanılmıştır. Kullanılan motor ve redüktör yerli üretim tercih edilmiştir. Uzun vadeli üretim proseslerinde herhangi bir aksi durum karşısında temin kolaylığı sağlar. Kullanılan redüktör ile enerji tasarufu ve maksimum güç hedeflenir. Enine 4, 6 yada 8 Katlanmış form verilen havlu boy kesme ve katlama sonrası paket içine dolum için klavuz cetvel iner. 

  kolonyalı mendil paketleme makinesikolonyalı mendil paketleme makinesikolonyalı mendil paketleme makinesi

   

   

   


 • Mendil Boy Çekme, Boy Kesme, 3 Katlama Cetvel İndirme Mekanizmasıkolonyalı mendil paketleme makinesi
  Bobin halde sarılmış nonwoven enine Katlanmış havlu servo motorlu bir mekanizma ile istenen boy kadar çekilir, 90mm ile 180mm arası kesilir ve 3e katlanır. Havlu ve nozül paket içine iner. Mendil çekme Delta marka Servo motor ve sürücü kullanılmıştır.

  Dikey Sırt Yapıştırma Sistemi
  kolonyalı mendil paketleme makinesiForm verilen malzemenin Dikey kaynağı yapılır. Isı seviyesi, Dikey yapıştıma çenesine ait bağımsız ENDA marka yerli üretim termostatlar vasıtasıyla kontrol edilir. Yapıştırma çenesinde Dc 48 volt yerli üretim rezistanslar bulunur. 

 • Üst Kenar Yapıştırma Sistemi
  Boru halinde Form verilen malzemenin üst kaynağı yapılır. Isı seviyesi, üst yapıştıma çenesine ait bağımsız ENDA marka yerli üretim termostatlar ve SS Röle  vasıtasıyla kontrol edilir. Yapıştırma çenesinde Dc 48 volt yerli üretim rezistanslar bulunur. 

 • Servo Motorlu Boy çekme Sistemikolonyalı mendil paketleme makinesi
  Baskılı ve baskısız malzemeler için paket boyunu çeker. Ekrandan Otomatik poşet boyu ayarı yapılır. Fotoselli veya fotoselsiz çalışma uygundur. Delta marka Servo motor ve sürücü kullanılmıştır. Tutma ve Çekme tutucu gripperları Mindman Markası kullanılmıştır.

 • Kesme Sistemi
  kolonyalı mendil paketleme makinesiArdışık dolumu yapılan paketler kesilerek tekli paketler düşer. Kesme sistemi ve bıçaklar körlenmeye karşı uzun ömürlü takım çeliğinden yapılmıştır. Uzun Ömürlü kullanım amacıyla özel bir çelik malzeme kullanılmıştır. Sertleştirilmiş ve özel imalat prosesiyle işlenmiş bıçaklar uzun vadeli kullanım maliyetlerini sıfıra indirir. Bıçakların iki yüzeyide kesme amacına dönüşümlü kullanıma uygundur. 

 • Esans Sıvı Dolum Pompası Sistemi
  Hacimsel dolum olarak ürün yani esans yada kolonya tartılır, Nozül paket içine indiğinde nonwoven havlu üstüne 1-10 ml arası esans dolum yapılır. Mekanik hacim ayarı ve Ekrandan gramaj kontrolu ayarlanabilir. Nozül Damlama kesme özelliğine sahiptir. Dolum sisteminin çalışma mantığı hacimsel sistemdir. Paketlenecek ürün önce sağlığa uygun paslanmaz dolum pompalarının içerisine çekilir ve istenilen gramajda paketlere enjekte edilir.
 • Plc Kontrol Sistemi ve Dokunmatik Ekran

  Kolay anlaşılır menüye sahip, 7” DELTA marka dokunmatik operatör paneli ile kumanda edilir. Plc yazılımı firmamıza özel ve müşterilerin talepleri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Farklı üretim proseslerine uygun parametrik bir yazılımdır. Operator tarafından doğru çalışma proseslerine göre kolay bir şekilde senkronize edilir. Kolonyalı ıslak mendil paketleme makinesi paket ölçü ve hız ayarları ekran müdahalesi ile parametrik esnek çalışmaya uygun PLC programı ile kontrol edilebilmektedir.


 • Yapıştırma Çenes Rezistansları
  Isı seviyesi, alt yapıştıma, dik yapıştır ma ve üst yapıştırma çenesine ait bağımsız 3 adet ENDA marka yerli üretim termostatlar vasıtasıyla kontrol edilir. Yapıştırma çenesinde Dc 48 volt yerli üretim rezistanslar bulunur. Rezistanslar çelik kabloludur. Makine Hareketine karşı kopmaması ve uzun ömürlü olması için çelik kablolu tasarlanmıştır. Makine donanım olarak eklenmiş yerli üretm Trafo ile 48v DC elektrik enerjini kullanarak enerji tasarrufu ve iş güvenliği uygunluğu sağlanır. yapıştıma çenelerine ait 3 adet bağımsız ENDA marka yerli üretim Solid State Röle kullanılmıştır.

 • Kullanılan diğer Elektrik şalt malzemeler
  Motor koruma şalteri, Kontaktör, Sigortalar, Ana motor sürücüsü SCHNEIDER marka ürünler tercih edilmiştir. Dc24 volt Hava Valf leri Mindman markadır. Röleler Alman malı PHONIX markadır.

Paketleme Makinesi Teknik Özellikler

Makine Ağırlık
550 kg.
Makine Ölçüleri
230x90x350cm.
Elektrik Sarfiyatı
5 kw.
Basınçlı Hava Sarfiyatı
6-8 bar. da 300 litre filte edilmiş basınçlı hava kullanılır.
Paket Derinlği
Minimum 50mm. Maksimum 150mm.
Havlu Genişliği
90mm.-250mm arası genişliklerde Nonwoven
Havlu Kesim Boy
90 ile 180mm arası
Paketleme Kapasitesi
Dakikada 90-70 Adet 
Paket Genişlik
60mm ile 70mm standar genişlikte ve diğer özel ölçüler
Paketleme Malzemesi
Lamine edilmiş aluminyum, metalize, opp, pe folyo bobini

Satış Sonrası Hizmeti ve Bakım Onarım

Mekanik Garanti: 2 sene
Elektronik Garanti: 1 Sene
Kullanma Klavuzu
Ücretsiz Eğitim ve Kurulum Hizmeti
7/24 Whatsapp Yardım
Elektrik Devre Şeması
Günlük mesai sonu, haftalık, aylık, 6 aylık ve Senelik Bakım yapılır.
Makine %100 yerli üretim ve kendi imalatımızdır. Kolonyalı Mendil paketleme makinesi satış Fiyatlarımız güncel piyasa koşulları doğrultusunda maliyetlerimiz değişebilmektedir. Güncel fiyatlarımız ile lgili 7/24 whatsapp hattından bilgi alabilirsiniz.

Opsiyonel Ekipmanları

Çentik Kalıbı
Giyotin Kesme Sistem
Kalıplı Kesme Sistemi

Makinanın Önemi

Hızlı ve verimlidir. Çok fazla Personele bağlı üretim gerektirmeyen, işçillik maliyetlerini en aza indiren sistemlerdir. 
Sınırlı Kaynakların verimli Kullanılmasını sağlar.
insan sağlığına uygun oranda tüketim yapılmasını planlar.

Yazılım, Elektrik, Otomasyon, servis, yedek parça, üretim gibi tüm prosesler firmamız bünyesinde yapılır. Bu konularda makinelerde oluşabilecek sorunlar karşısında firmamız tarafından üretimi aksatmadan müdale edilir. Bu alanlarda firmamız tedarikçilere bağlı çalışmayı uygun bulmaz. Müşterilerinin üretim prosesleri devamlılığı için firmamız kendisini herzaman deneyimli, bilgili ve konulara hazırlıklı problem çözme yaklaşımı sunar
Tüketim ihtiyacı kadar stoklama imkanı sağlar.
İşletme için Kısa dönemde Hızlı satış, yüksek karlılık sağlar. Toptan alınan ürünün parakende fiyatına satılır
Dolumu yapılan ürünler
Aypamak Islak Kolonyalı Mendil makinesinin ürettiği ürünler arasında; Kozmetik, temizlik, kişisel bakım sektörleri için ideal paketleme makineleridir. Servo motorlu mendil çekme sistemi ile kolonyalı ıslak Mendil, Gözlük Mendili, TV ekranı temizleme bezi, cep telefonu ekran temizleme mendili vb. İle Tek Kullanımlık Alkollü Islak Mendil Makinası'nın ürettiği ürünler yüksek sızdırmazlık gücü, güvenilirliği ve görünümü ile öne çıkmaktadır. Ortalama Standart olarak 60-70 mm genişliğinde mendil yapar. Standart olmayan diğer farklı ölçülerde mendil paketleyebilmekte mümkündür.

Ambalaj Malzemesi

Tam otomatik ıslak mendil paketleme makinesinde ambalaj malzemesi olarak OPP, PE, Alüminyum, Lamine Kuşe kağıt rulo veya bobin şeklinde kullanılabilir. Servo Motorlu otomatik paket çekme sistemi ile artık firesiz çalışmak mümkün. Ambalaj malzemesi kalınlığı 40 micron ile 120 micron arası ambalaj malzemesi kullanarak paketleme yapılabilir.
Kolonyalı Mendil Paketleme Makinesi
Üretimde kullandığımız demir, çelik, aluminyum, paslanmaz, elektrik, otomasyon malzemelerinin, piston, rulman gibi hammadde ve yarı mamülleri alımı günlük döviz kurları ile paralel olarak makine satış fiyatımız değişmektedir. Whatsapp hattımızdan güncel fiyat bilgisin hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Entegre Sıvı Dolum Ürünleri

Makine  aidiyeti firmamıza ait kendine özgü Kompakt Tasarımlanmıştır. Makinemiz üzerine sıvı, toz ve taneli ürünlerin dolumu maksadıyla dolum sistemlerinin uygulanmasına müsaittir. Bu konuda opsiyonelliğe uygun bir tasarım sunar. Kahve, kakao, çorba, toz içecekler, hazır çorba, salça, meyve suyu, deterjan v.b. ürünler üzerine entegre edilebilen dolum sistemleri sayesinde eksiksiz yapılır. Yatay Dolum Makinesi, tam otomatik toz ve taneli halindeki ürünleri hazır sachet tipinde dolum ve paketleme makinesidir. Aypamak Paketleme Makineleri, tam otomatik ıslak mendil paketleme makinesine entegre edilmiş Sıvı Dolum Pompası ile gıda, ilaç, kozmetik ve ince kimyasal veya zirai kimya sektörleri için ideal paketleme makineleridir. Hacimsel dolum sistemi ile Ketçap, Mayonez Tozu, Dezenfektan, Meyve Özlü Şurup, Bal, Reçel, Çikolata, İlaç, Şampuan vb. Makinenin ürettiği ürünler yüksek sızdırmazlık mukavemeti, güvenilirliği ve görünümü ile öne çıkmaktadır. 1 ml ile 40 ml kadar otomatik dolum 

stok teslim

Mendil paketleme makinesine sıvı veya hacimsel dozajlama sistemini entegre ederek granül veya sıvı ürünlerin paketlenmesini sağlar. Mendil paketleme makinesi kalite ve hızı esas almakta olup, ürünleri el değmeden paketleyebilmek için gerekli tasarımları ve güncel teknolojileri kullanmaktadır. Aypamak Makine kurulduğu günden itibaren tüm altyapısını "paketleme makinesi" üzerine geliştirmiş, paketleme makineleri ve otomasyon sistemleri konusunda pazarda farkını kanıtlamış ve konumunu güçlendirmiştir.
Yatay - hp-100-l