Toz Dolum Makinesi

 • Toz Dolum Makinesi
  Hp100 Toz dolum makinesi
 • Toz Dolum Makinesi
  Hp100 Toz dolum makinesi
 • Toz Dolum Makinesi
  Hp100 Toz dolum makinesi
 • Toz Dolum Makinesi
  Hp100 Toz dolum makinesi
 • Toz Dolum Makinesi
  Hp100 Toz dolum makinesi
 • Toz Dolum Makinesi
  Hp100 Toz dolum makinesi
 • Toz Dolum Makinesi
  Hp100 Toz dolum makinesi

Toz Dolum Makinesi

Tam Otomatik Yatay Toz Dolum Paketleme Makinesi

toz dolum makinesi
Toz dolum makinesitoz dolum paketleme makinesi
Toz dolum makinesi, toz ürünlerin yatay paketlenmesi amacıyla tasarlanmış tek hatlı paketleme makinesidir. Lamine edilmiş, baskısı yapılmış, bobin halde sarılmış folyoyu önce makinenin paketleme hızına göre boşaltır. Toz dolum paketleme makinesi herhangi bir Yaka formuna ihtiyaç duyulmaz. ambalajin Otomatik Servo Motorlu bir sistem tarafından çekilmesi esnasında, folyo ikiye katlanır. Sonraki çekme hatvesinde sırasıyla alt kaynak, paket açma, dikey kaynak ve kesme işlemlerini çekme esnasında yapar. Servo motorlu çekme sistemi mekanik olarak istenen boy kadar çeker. Çekme esnasında dolum hatvesine geldiğinde paketin içine vida ile tartılan ürün içine atılır. Hızlı ve verimlidir. Çok fazla Personele bağlı üretim gerektirmeyen, işçillik maliyetlerini indiren sistemlerdir. Sınırlı kaynakların verimli kullanılmasını sağlar. insan sağlığına uygun oranda tüketim yapılmasını yardımcı olur.Tüketim ihtiyacı kadar stoklama imkanı sağlar.İşletme için Kısa dönemde Hızlı satış, yüksek karlılık sağlar. 

Servo Toz Dolum Paketleme Makinesi

Çekme ve Dolum ayarları farklı Paket ölçülerine ayarlanabilir. Dolum Sistemi rahatlıkla farklı ürün guruplarının paketlenmesine uyarlanır bir tasarımı mevcuttur. Toz ürünlerin paketlenmesini yapabilen makine, ihtiyaç halinde Sıvı ya da taneli ürünlerin dolum ve paketlenmesine makinenin tasarımı müsattir. 4 tarafı yapışık içi ürün dolu sachet paketler alınır. istenirse 3 tarafı ütülenmiş sachet paketler alınır. 

Vidalı Servolu Sachet Toz Dolum

Servolu Vidalı Toz Dolum Flexible Sachet Paketleme Makinesi

Servo Motorlu Vidalı toz dolum olarak ürün tartılır, Klavuz hunisi paket içine indiğinde, 1 gram ile 60 gram arası,  %3 hassaslığında dolum yapılır. Servo Motorlu sistem sayesinde dolum zamanında dolum vidası her seferinde aynı hassaslıkta dozajlamasını yapar. Ürün için gerekli Toz dolum miktarı ve hızı kontrolu dokunmatik ekrandan ayarlanır. Servo Motorlu sistemin en önemli özelliği her seferinde aynı hareketi sıfıra yakın kaçmayla tekrarlayablmesidir. Yüksek hassasiyet gerektiren ürünlerin dolumu için gerekli teknolojik sistemlerdir. Toz Dolum ve Paketleme Makinesinde, açısal dolum zamanı geldiğinde Servo Motorlu Dolum Sistemiyle her paketin içine her seferinde aynı oranda ürünü sıfıra yakın sapmayla doldurur. Bu sapma 100 de 3 gibi çok düşük bir orandır. Dolum esnasında gerekli olan hızı ve torku rahatlıkla karşılar. Aynı zamanda Servo Motorlu Dolum Sisteminin bir başka en önemli özelliği uzun ömürlü olması, bakım gerektirmeyen ve maliyetsiz sistemler olamsıdır. Piyasada Servo Motorsuz sistemlere göre bakım maliyeti hiç yoktur. Bu özelliği ile Servo Motorlu Dolum Sistemi makkine alış fiyatlarını artı yönde etkilesede, üretim aşamasında bunun karşılığını kat kat fazlasıyla verecektir. Kaliteli dozajlama için ürün akışkanlığı ve yoğunluğu önemlidir.

Servolu Paket Çekme Sistemi

Servolu Vidalı Toz Dolum Flexible Sachet Paketleme MakinesiPaket genişlikleri, çekme sistemi standart bıçak arkası konumunda iken en düşük 50mm paket çekerken, en fazla 120mm genişliğe kadar farklı paket boyları çekilebilmektedir. Farklı ölçü değişikliklerine dokunmatik operatör ekranından kolaylıkla geçilebilmektedir. (50mm,,,,,,?,,,,,,120mm). Daha düşük ölçülerde paket almak için Servo Motorlu Çekme Sisteminin bıçak öncesine alıdığında dolum yapılabilen en düşük ölçü 30mm e kadar düşürme imkanı vardır. Servo Motorun tekrarlanabilir yüksek hassasiyetli paket çekme işlemini hızlı ve hassas bir şekilde yapar. Her paketi aynı genişlkte çeker. Fotoselli malzemede ise benek sensörünün verdiği sinyali en hızlı mikro saniyelerde uygular. Kaliteli paketleme ve Servolu Çekme sistemi için en önemli kriter ürünün tozuma, ambalaj malzemesinin yapışma özellikleri, ambalajın ürünü saklamasıyla ve ambalaj benek baskı kalitesi ile doğru orantılır.
 
Teknik Özellikler
MODEL
Aypamak HP100P
İŞLEV Tam Otomatik Vidalı Toz Dolum ve Yatay Paketleme Makinesi
AĞIRLIK
400 kg.
ÖLÇÜLER
Ön 230x En 90xBoy 230cm.
ELEKTRİK SARF
5 kw. Trifaze Elektrik Beslemeli
BASINÇLI HAVA SARF
VALF PNOMATIK
toz dolum paketleme makinesi6-8 bar. Filtre edilmiş basınçlı hava
Mindman Selenoid valf ve Pistonlar
PAKET
TİPİ
BOY
GENİŞLİĞİ
 
 
 
FOTOSEL 
toz dolum paketleme makinesi
Vidalı Toz dolum makinesi3 veya 4 kenarı yapışık sachet tip paket alınır.

Minimum 50mm. Maksimum 160mm. boyunda

55mm-120mm arası genişliklerinde  
 

Baskılı malzemede benek sistemine göre çalışır. Alman Malı ZİCK benek sensörü kullanılmıştır. Benek sinyali hassaslığı ve kolay benek tanıtımı kolay kaliteli
DOLUM
GRAMAJI
TOZ
ÜRÜNLER
toz dolum paketleme makinesi1 gram ile 60 gram arası ürünlerin dolumu yapılır.

Toz içecek, Kahve, Kakao, Nescafe, Kabartma Tozu, Baharat, Gıda Takviyesi, Karbonat, Şeker, Tuz, Kalojen, Vitamin, vb ürünlerdir. 

Gıda, İlaç, Toz içecek, Baharat, Kozmetik, temizlik, kişisel bakım sektörleri için ideal paketleme makineleridir.  Toz Paketleme makinasının ürettiği ürünler yüksek sızdırmazlık gücü, güvenilirliği ve görünümü ile öne çıkmaktadır. 

PAKETLEME
KAPASİTE
Dakikada 90 ile 40 Adet arası tozumaya ve gramaja göre farkeder. (Dakikada; 10 gram 80 adet, 60 gram 40 adet)
ANA
MOTOR
SÜRÜCÜ
 
TAHRİK 
KAMLARI
toz dolum paketleme makinesitoz dolum paketleme makinesiSchneider Sürücü
Yılmaz Redüktörlü Motor

Toz dolum paketleme makinesinin uzun ömürlü kullanım amacıyla özel bir çelik malzeme kullanılmıştır. Sertleştirilmiş ve özel imalat prosesiyle işlenmiş kamlar uzun vadeli kullanım maliyetlerini sıfıra indirir.
KESME
SİSTEMİ
Kesme sistemi ve bıçaklar körlenmeye karşı uzun ömürlü takım çeliğinden yapılmıştır. Uzun Ömürlü kullanım amacıyla özel bir çelik malzeme kullanılmıştır. Sertleştirilmiş ve özel imalat prosesiyle işlenmiş bıçaklar uzun vadeli kullanım maliyetlerini sıfıra indirir. Bıçakların iki yüzeyide kesme amacına dönüşümlü kullanıma uygundur. 
DOLUM 
toz dolum paketleme makinesiServo Motorlu Vidalı Hassas Toz Dolum Sistem
PAKET ÇEKME
Servo Motorlu lineer Sistemtoz dolum paketleme makinesi
YAPIŞTIRMA
REZİSTANS
TERMOSTAT
 SSR
toz dolum paketleme makinesi
Isı seviyesi, alt yapıştıma, dik yapıştır ma ve üst yapıştırma çenesine ait bağımsız 3 adet ENDA termostat ve SSR ile kontrol edilir. 

Yapıştırma çenesinde Dc 48 volt yerli üretim rezistanslar bulunur. Rezistanslar çelik kabloludur. Makine Hareketine karşı kopmaması ve uzun ömürlü olması için çelik kablolu tasarlanmıştır. 


Makine donanım olarak eklenmiş yerli üretim Trafo ile 48v DC elektrik enerjini kullanarak enerji tasarrufu ve iş güvenliği uygunluğu sağlanır.

KONTAKTOR
SIGORTA
ROLE
toz dolum paketleme makinesitoz dolum paketleme makinesiSchneider Kontaktör ve Motor Koruması
Schneider Sigorta
Phonix Röle
FOLYO AÇMA
 
AMBALAJ
MALZEMESİ
ÖZELLİKLERİ
Yatay toz dolum paketleme makinesiOtomatik Motorlu Folyo Açma

Minimum 100mm ile maksimum 300mm arası genişlikte; 


OPP, PE, Alüminyum, Metalize, Lamine Kuşe kağıt rulo veya bobin şeklinde 


40 ile 120 micron gram/m2 arası kalınlıkta 3 katlı lamine edilmiş folyo malzemesi kullanılır.

KARIŞTIRICI MOTOR
Otomatik Karıştırıcı Motorlu Dolum
GÖVDE Standart olarak profil çelik malzemeden imalat edilir. Statik fırınlanmış boya ile kaplanır.

EKRAN

PLC YAZILIM

toz dolum paketleme makinesi

toz dolum paketleme makinesi fiyatları
Kolay anlaşılır menüye sahip, 7” DELTA marka dokunmatik operatör paneli ile kumanda edilir. 

Parametrik Aypamak Hp100P yazılım bulunur. Plc yazılımı firmamıza özel ve müşterilerin talepleri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Farklı üretim proseslerine uygun parametrik AYPAMAK HP100 yazılımdır. Operator tarafından doğru çalışma proseslerine göre kolay bir şekilde senkronize edilir. Toz paketleme makinesi paket ölçü ve hız ayarları ekran müdahalesi ile parametrik esnek çalışmaya uygun PLC programı ile kontrol edilebilmektedir.
GARANTİ
 
Mekanik 2 sene
Elektronik 1 Sene
DÖKÜMAN
Detaylı Kullanma Klavuzu
Elektrik Devre Şeması
OPSİYONEL
EKİPMANLAR
Tarih Kodlama, Besleme Helezonu, Çıkış Konveyoru, Hacimsel Dolum Sistemi, Sıvı Dolum Sistemi, Çentik Kalıbı, Giyotin Kesme Sistem, Kalıplı Kesme Sistemi
EĞİTİM,KURULUM
HİZMET
Ücretsiz Eğitim ve Kurulum Hizmeti
7/24 Whatsapp Yardım
BAKIM Günlük mesai sonu, haftalık, aylık, 6 aylık ve Senelik Bakım yapılır.
OPSİYONE
SIVI DOLUM
GRANUL
ÜRÜNLERİ
toz dolum paketleme makinesiSıvı Hacimsel dolum sistemi ile Ketçap, Mayonez Tozu, Tahin, Dezenfektan, Meyve Özlü Şurup, Zeytinyağı, Sıvı Deterjan, Bal, Reçel, Çikolata, İlaç, Şampuan vb.

1 ml ile 40 ml arası otomatik dolum ve paketleme yapar. 
Taneli halindeki ürünleri hazır sachet tipinde dolum ve paketleme makinesidir. Tohum, Taneli baharat, Draje gibi ürünleri paketler. 

Toz dolum paketleme makinesi Yazılım, Elektrik, Otomasyon, servis, yedek parça, üretim gibi tüm prosesler firmamız bünyesinde yapılır. Bu konularda makinelerde oluşabilecek sorunlar karşısında firmamız tarafından üretimi aksatmadan müdale edilir. Bu alanlarda firmamız tedarikçilere bağlı çalışmayı uygun bulmaz. Müşterilerinin üretim prosesleri devamlılığı için firmamız kendisini herzaman deneyimli, bilgili ve konulara hazırlıklı problem çözme yaklaşımı sunar

Üretimde kullandığımız demir, çelik, aluminyum, paslanmaz, elektrik, otomasyon malzemelerinin, piston, rulman gibi hammadde ve yarı mamülleri alımı günlük döviz kurları ile paralel olarak makine satış fiyatımız değişmektedir. Whatsapp hattımızdan güncel fiyat bilgisin hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Toz Ürünler

Kahve
Kakao
Nescafe
Baharat
Puding
Karbonat
Tuz

Taneli Ürünler

Baharat
Tohum

İlaç

Gıda Takviyesi

Kimyasal Temizlik / Kozmetik

Deterjan
Yatay - hp-100-p