Stick Şeker Makinesi

 • Stick Şeker Makinesi
  Sp-200-S
 • Stick Şeker Makinesi
  Sp-200-S
 • Stick Şeker Makinesi
  Sp-200-S
 • Stick Şeker Makinesi
  Sp-200-S
 • Stick Şeker Makinesi
  Sp-200-S
 • Stick Şeker Makinesi
  Sp-200-S
 • Stick Şeker Makinesi
  Sp-200-S

Sp-200 / Stick Şeker Paketleme Makinesi

Aypamak Sp-200 Modeli Stik Şeker Paketleme Makinesi, lamine edilmiş, baskısı yapılmış, bobin halde sarılmış 200 mm genişliğinde folyoyu önce makinenin hızına göre boşaltır. Mekanin sistem tarafından çekilen folyo merdaneler arasında dolaştırıldıktan sonra Dairesel dilimleme bıçaklarıyla folyoyu 5 eşit genişlikte dilimler. Dilimlenen malzeme 5 hatlı yaka formuna girerek stick fişek boru haline gelir. Yaka formundan çıkan malzeme dikey ısı yapıştırma ile sırttan kaynak yapılır. Paketi tutan ve yatay kaynak yapan bir çene vasıtasıyla mekanik olarak istenen boy kadar aynı anda çekilir ve kesilir. Çekme esnasında her hattın içine hacimsel tartılan ürün içine atılır. Aypamak Sp-200 Modeli Stik Şeker Paketleme Makinesinin diğer marka modellerinden farkı opsiyonel bir tasarımla üretilmiştir. İstenirse kolay bir şekilde tek hatlı toz dolum ve paketleme makinesine dönüşebilir. İstenirse 3 hatlı bir nescafe paketleme makinesine dönüşebilir. istenirse üzerine sıvı dolum pompası eklenerek sıvı ürünlerin paketlenmesinde kullanılabilmektedir.

Bobin halde 200mm genişliğinde ambalaj malzemesini içi dolu Stick şeker paketleri yapmak için genel olarak belirtilen fonksiyonel guruplardan oluşur. 
 • Makine Ana Gövdesi:
  stick seker paketleme makinesiStandart olarak profil çelik malzemeden imalat edilir. Statik fırınlanmış boya ile kaplanır. Uzun ömürlü, korozyona karşı dayanıklı, toz tutmaz ve gıdaya uyumlu özellklere sahiptir. Ana gövde üstüne paslanmaz giydirme yapılmıştır.
 • Makine Ana Motoru: 
  0.75 kw Gamak Motor ve Yılmaz Redüktör Kullanılmıştır. Kullanılan motor ve redüktör yerli üretim tercih edilmiştir. Uzun vadeli üretim proseslerinde herhangi bir aksi durum karşısında temin kolaylığı sağlar. Kullanılan redüktör ile enerji tasarufu ve maksimum güç hedeflenir. Ana Motor Sürücüsü olarak SCHNEIDER marka sürücü kullanılmıştır.
 • Bobin Açma Standı: 
  stick seker paketleme makinesiMakine hızına göre senkronize edilmiş, otomatik motorlu folyo açma sistemi takılmıştır. 0.18 kw Gamak Motor ve Yılmaz Redüktör Kullanılmıştır. Kullanılan motor ve redüktör yerli üretim tercih edilmiştir. Uzun vadeli üretim proseslerinde herhangi bir aksi durum karşısında temin kolaylığı sağlar. Kullanılan redüktör ile enerji tasarufu ve maksimum güç hedeflenir.
 • Fotosel Benek Sistemi:
  Baskılı malzemede makine benek sistemine göre çalışır. Baskısız malzemede Otomasyon sistemine verilen değerlere uygun olarak çalışabilir.
 • Dairesel Dilimleme Bıçakları:
  Uzun ömürlü, özel yapılmış, sertleştirilmiş çelik malzemeden imal edlmiştir. Piyasada takım çeliği olarak bilinen, kesme anlamında bu iş için üretimiş malzeme kullanılmıştır. Uzun Ömürlü kullanım amacıyla özel bir çelik malzeme kullanılmıştır. Sertleştirilmiş ve özel imalat prosesiyle işlenmiş dilimleme bıçakları uzun vadeli kullanım maliyetlerini sıfıra indirir.
 • Form veren Yaka Sistemi:
  Dilimlenen malzemeye Stick parmak borustick seker makinesi şeklini verir. Yastık şeklinde sırttan dikiş yapıştırmaya uygundur. A-A tipi sırttan kaynak yapar. isteğe göre A-B tipi kaynağa çevrilebilir. Standart olarak 5 hatlı yaka form makine üzerinde takılıdır.
 • Dikey Sırt Yapıştırma Sistemi:
  Boru halinde Form verilen malzemenin sırt kaynağı yapılır. Isı seviyesi, alt yapıştıma çenesine ait bağımsız ENDA marka yerli üretim termostatlar vasıtasıyla kontrol edilir. Yapıştırma çenesinde Dc 48 volt yerli üretim rezistanslar bulunur. 
 • Mekanik Eksantrik Boy Ayar Sistemi:
  Baskılı ve baskısız malzemeler için çekilen paket boyu mekanik olarak ayarlanır. Ekzantrik bu hareketi sağlayan ana motor yerli üretim seçlmiştir. Bu alanda Dünyadaki rakiplerine fark atmış, kendini ispat etmiş bir markadır. Herhang br sebeple değişme durumunda hızlı temin edilebilmektedir. Motor tahriği direkt değil bir redüktör vasıtasıyla aküple edilerek sisteme tahrik vermektedir. Böylelikle oluşan güçten maksimum güçten minimum elektrik enerjisi ile tasarım desteklenmştir. Mekanik sistemin elektriksel yazılıma maksmum optimize edilmesi, mevcut sistemin sağlıklı bir şekilde uzun ömürlü sağlam kalablmesi maksadıyla Ana motor ve Redüktör bir sürücü vasıtasıyla korunmuştur. Donanımımızda kendini bu alanda kanıtlamış Schneider Ana Motor sürücüsu kullanılmıştır. 
 • Yatay Kaynak ve Kesme Sistemi:stick seker makinesi
  Paketin Alt ve Üst yapıştırması aynı anda yapılır ve kesilir. Çene üstündeki boş paketin altı, çene altındaki dolumu bitmiş paketin üstü yapışır. Ardışık dolumu yapılan paketler kesilerek tekli paketler düşer. Kesme sistemi ve bıçaklar körlenmeye karşı uzun ömürlü takım çeliğinden yapılmıştır. Uzun Ömürlü kullanım amacıyla özel bir çelik malzeme kullanılmıştır. Sertleştirilmiş ve özel imalat prosesiyle işlenmiş bıçaklar uzun vadeli kullanım maliyetlerini sıfıra indirir. Bıçakların iki yüzeyide kesme amacına dönüşümlü kullanıma uygundur. 
 • Hacimsel Dolum Sistemi:
  Hacimsel dolum olarak ürün tartılır, paket içinestick seker makinesi boşatılır. 1 gram ile 8 gram arası mekanik ayarlanabilir. isteğe göre 30 grama kadar hacimsel dolum tasarım ve imal edilebilir.
 • Dik Çene ve Alt Çenede Kaynak amaçlı Isıtma :
  Makinenin elektriksel donanımına  48 volt Dc elektrik üreten Trafo eklenmiştir. İstenilen kaynak ısısını hassas değerlerde ölçmek ve istenilen değerde tutmak için her yapıştırma sistemine ayrı ayrı termostatlar eklenmiştir. Bu özellik makinede enerji tasarrufu sağlar. Diğer taraftan makineyi açtıktan çok kısa bir zaman içinde yapıştırma çenelerinin ısınması sağlar. Ayrıca iş güvenliği açısından da herhangi bir kayıp kaçak durumunda bakım esnasında operatöre hayati bir tehdit içermez.
 • Plc, Ekran, Elektriksel Donanım ve Yazılım: 
  Plc seçiminde haberleşme hızı yüksek, yazılım ve çalışma esnasında hata payı olmayan bir plc seçilmiştir. Operatörün Plc deki verileri rahat bir şekilde çalışma ayarlarını olması gereken seviyede değiştirmesini sağlayan 7" lik dokunmatik Operatör ekranı bulunur. Elektrik Donanım tasarım, montajı, işçiliği firmamızca yapılmıştır. Plc yazılımı firmamızca yapılıştır. Yıllardır aynı yazılımı her versiyonunuda daha iyisini üstüne koyarak kullanıyoruz. 
 • Yapıştırma Çenesi Termostat ve Rezistansları: 
  Isı seviyesi, alt yapıştıma, dik yapıştırma çenesine ait bağımsız 2 adet ENDA marka yerli üretim termostatlar vasıtasıyla kontrol edilir. Yapıştırma çenesinde Dc 48 volt yerli üretim rezistanslar bulunur. Rezistanslar çelik kabloludur. Makine Hareketine karşı kopmaması ve uzun ömürlü olması için çelik kablolu tasarlanmıştır. Makine donanım olarak eklenmiş yerli üretm Trafo ile 48v DC elektrik enerjini kullanarak enerji tasarrufu ve iş güvenliği uygunluğu sağlanır. yapıştıma çenelerine ait 2 adet bağımsız ENDA marka yerli üretim Solid State Röle kullanılmıştır.
  Kullanılan diğer Elektrik şalt malzemeler: 
  Motor koruma şalteri, Kontaktör, Sigortalar, Ana motor sürücüsü SCHNEIDER marka ürünler tercih edilmiştir. Dc24 volt Hava Valf leri Mindman markadır. Röleler Alman malı PHONIX markadır.
Teknik Özellikler
Makine Ağırlık
350 kg.
Makine Ölçüleri
100x160x200cm.
Elektrik Sarfiyatı
3,5 kw. 3faz Elektrik Besleme
Basınçlı Hava Sarfiyatı
6 bar. 100-150Lt/Dak
Paket Uzunluğu
Minimum 40mm. Maksimum 150mm.
Paket Genişliği
17mm. Farklı genişlikler için Yaka yapılır.
Dolum Gramaj Aralığı
1 gram ile 10 gram arası
Paketleme Kapasitesi
Dakikada 200-300 Adet Malzeme Kaltesine göre 
Paketlene Ürünler
Şeker, Tuz, Nescafe gibi ince taneli toz ürünler
Paketleme Malzemesi
Lamine edilmiş kuşe kağıt, opp, pe folyo bobini

Fiyat ve Satış Sonrası Hizmeti, Bakım Onarım

Mekanik Garanti: 2 sene
Elektronik Garanti: 1 Sene
Kullanma Klavuzu
Ücretsiz Eğitim ve Kurulum Hizmeti
7/24 Whatsapp Yardım
Elektrik Devre Şeması
Günlük mesai sonu, haftalık, aylık, 6 aylık ve Senelik Bakım yapılır.
Makine %100 yerli üretim ve kendi imalatımızdır. Stik şeker paketleme makinesi satış Fiyatlarımız güncel piyasa koşulları doğrultusunda maliyetlerimiz değişebilmektedir. Güncel fiyatlarımız ile lgili 7/24 whatsapp hattından bilgi alabilirsiniz.

Opsiyonel Ekipmanları

Tarih Kodlama Sıvı Dolum Sistemi
Paket Tutma Sistemi
Giyotin Kesme Sistem
Kalıplı Kesme Sistemi
 

Stick Paketleme Makinesinin Önemi

Hızlı ve verimlidir. Çok fazla Personele bağlı üretim gerektirmeyen, işçillik maliyetlerini en aza indiren sistemlerdir. 
Sınırlı Kaynakların verimli Kullanılmasını sağlar.
Yazılım, Elektrik, Otomasyon, servis, yedek parça, üretim gibi tüm prosesler firmamız bünyesinde yapılır. Bu konularda makinelerde oluşabilecek sorunlar karşısında firmamız tarafından üretimi aksatmadan müdale edilir. Bu alanlarda firmamız tedarikçilere bağlı çalışmayı uygun bulmaz. Müşterilerinin üretim prosesleri devamlılığı için firmamız kendisini herzaman deneyimli, bilgili ve konulara hazırlıklı problem çözme yaklaşımı sunar
insan sağlığına uygun oranda tüketim yapılmasını planlar.
Tüketim ihtiyacı kadar stoklama imkanı sağlar.
İşletme için Kısa dönemde Hızlı satış, yüksek karlılık sağlar. Toptan alınan ürünün parakende fiyatına satılır.

Ürünler Satış Fiyatı, Ambalaj, Baskı, Ağırlık, Maliyet, Aylık Kazancı

Şeker, Tuz, Esmer Şeker, Nescafe, Kuru Kahve, süt tozu, cappucino, espresso gibi ürünlerstik seker dolum makinesii stick paketler halinde doldurur. Doldurulan ürünün kilogram fiyatı, dolum ağırlığı, paket boyu, kağıt m2 ağırlığı, Kağıt kalitesi, malzeme özellikleri ve işçilik stick şeker paketi maliyeni belirler. Piyasadaki rekabet koşullarına ve malzeme temin karlılığına göre kazanç farketmektedir.
Ambalaj malzemesi olarak genelde 1 metre2 si 40-50-60-70-80-90 gram gelen lamine edilmiş kağıt kullanılır. Ortalama 60 gram kağıt olarak üzerinde durarak maliyet hesabı şu şekilde oluşur.
4 cm lik hat genişlik x 10 cm paket boyu/10000= 0.004 m2 = 1 adet
1m2= 250 adet ve (0.24x250=60gr)
12 kg (12000 gr) folyo bobini / 60 = 200 kat m2 x 250 adet = 50.000 adet şeker
Her paketin içine 3 gram şeker atılır. 10 cm kağıtla birlikte brüt 3.24 gram gelir.
50.000 adet şeker için
12kg kağıt malzeme baskı klişe nakliye işçilik verilir
50.000 adet paketin içine 3 gramdan toplam 150 kg şeker atılır.
Makine dakikada 250 adet paket üretir. Normal dinlenmeli çalışma temposunda 4 saatte 50.000 adet yarım günde 150kg şekeri paketler.
150kg şeker + 12kg baskı, renk başı klişe, malzeme, nakliye
4 saatlik dolum personeli ücreti + 4 saatlik Elektrik sarfiyatı + 4 saatlik işletme karı konulur.
Bu uzun hesabın özeti aslında malzeme ve şeker masrafının 3 katı olarak özetlenir.
 

Sahibinden sıfır ikinci 2.el uygun fiyat garantisi stok teslim

Toz Ürünler

Kahve
Nescafe
Tuz
Şeker
Stik Şeker Paketleme Makinesi
Stik - sp-200-p
Stik - sp-200-v