Sıvı Dolum Paketleme Makinesi

 • Sıvı Dolum Paketleme Makinesi
  Hp-100-L
 • Sıvı Dolum Paketleme Makinesi
  Hp-100-L
 • Sıvı Dolum Paketleme Makinesi
  Hp-100-L
 • Sıvı Dolum Paketleme Makinesi
  Hp-100-L
 • Sıvı Dolum Paketleme Makinesi
  Hp-100-L
 • Sıvı Dolum Paketleme Makinesi
  Hp-100-L

Sıvı Dolum Paketleme Makinesi

sıvı dolum paketleme makinesiAypamak Yatay Sıvı Dolum Paketleme Makinaları, tutarlılığı, basitliği, rekabetçiliği ve kalitesi ile tanınmaktadır. Kullanımı kolay, bakımı ekonomk ve güvenilirdir. Firmamız tarafından üretilen otomatik yatay sıvı dolum paketleme makineleri, uluslararası teknolojiyi benimsemiştir. Stabil tasarım, verimli ve istikrarlı çalışmanın sentezi ile ürünlerinizi çeşitli boyutlarda paketleyebilir. Parametrik akıllı PLC işlem ünitesi ile donatılmıştır. Otomatik sıvı doldurma, mühürleme ve paketleme işlemlerini yapabilir. Aypamak Hp-100  sıvı paketleme serisi, ekonomik ve maliyetsiz paketleme gerçekleştirmek için en optimum seçimdir.
 
Yatay Tip Sıvı dolum paketleme makinesi 1 ml ile 60 ml arası sıvı ürünlerin yatay paketlenmesi amacıyla tasarlanmış tek hatlı dolum ve paketleme makinesidir. Tam otomatik yatay paketleme makinası sıvı ürünleri sachet paket tipinde doldurur. Herhangi bir Yaka formuna ihtiyaç duyulmaz. Lamine edilmiş, baskısı yapılmış, bobin halde sarılmış folyoyu önce makinenin paketleme hızına göre boşaltır. Otomatik Servo Motorlu bir sistem tarafındansıvı dolum paketleme makinesi çekilmesi esnasında, folyo ikiye katlanır. Sonraki çekme hatvesinde alt kaynak, paket açma, dikey kaynak ve kesme işlemlerini hatvesel sırayla çekme esnasında yapar. Servo motorlu çekme sistemi vasıtasıyla mekanik olarak istenen boy kadar çekilir. Çekme esnasında dolum hatvesine geldiğinde nozül aracılığıyla her paketin içine hacimsel dolum pompası ile tartılan sıvı ürün içine atılır.

Makinanın Foksiyonel Sistemleri   

Bobin halde minimum 100mm ile maksimum 320 mm genişliğinde ambalaj malzemesini içi dolu Sachet Tipi paketler. Genel olarak 1ml ile 60 ml arası Toz paketleri yapmak için belirtilen fonksiyonel guruplardan oluşur. 

Makine Ana Gövdesi


Standart olarak profil çelik malzemeden imalat edilir. Statik fırınlanmış boya ile kaplanır. Uzun ömürlü, korozyona karşı dayanıklı, toz tutmaz ve gıdaya uyumlu özellklere sahiptir. Makina gövdesi, isteğe göre Paslanmaz Şase yapılabilir.

Makine Ana Motoru


0.75 kw Gamak Motor ve Yılmaz Redüktör Kullanılmıştır. Kullanılan motor ve redüktör yerli üretim tercih edilmiştir. Uzun vadeli üretim proseslerinde herhangi bir aksi durum karşısında temin kolaylığı sağlar. Kullanılan redüktör ile enerji tasarufu ve maksimum güç hedeflenir. Ana Motor Sürücüsü olarak SCHNEIDER marka sürücü kullanılmıştır.

Tahrik Kamları


Uzun Ömürlü kullanım amacıyla özel bir çelik malzeme kullanılmıştır. Sertleştirilmiş ve özel imalat prosesiyle işlenmiş kamlar uzun vadeli kullanım maliyetlerini sıfıra indirir.

Folyo Bobini Açma


Makine hızına göre senkronize edilmiş, otomatik motorlu folyo açma sistemi takılmıştır. 0.18 kw Gamak Motor ve Yılmaz Redüktör Kullanılmıştır. Kullanılan motor ve redüktör yerli üretim tercih edilmiştir. Uzun vadeli üretim proseslerinde herhangi bir aksi durum karşısında temin kolaylığı sağlar. Kullanılan redüktör ile enerji tasarufu ve maksimum güç hedeflenir. Folyo bobini göbek çapı standart sarım içi ölçüsüne uygun 70mm çapındadır.

Fotosel Benek Sistemi


Baskılı malzemede makine benek sistemine göre çalışır. Makinede Alman Malı ZİCK benek sensörü kullanılmıştır. Benek sinyali hassaslığı ve kolay benek tanıtımı ile emsallerinin en kalitelisi ve en iyisidir.

Alt Yapıştırma Mekanizması


İkiye Katlanmı malzemenin alt kenar kaynağı yapılır. Mekanizma malzemeye temas edilmemesi sağlanarak 3 kanarı yapışık paket alınmış olur. Isı seviyesi, alt yapıştıma çenesine ait bağımsız ENDA marka yerli üretim termostatlar vasıtasıyla kontrol edilir. Yapıştırma çenesinde Dc 48 volt yerli üretim rezistanslar bulunur. 

Paket ağız açma ve Sıvı Nozül indirme mekanizması


ikiye katlanmış malzemenin ortasını dolum için hazırlar. Form verilen malzemeye dolum için nozül iner. Nozül ürün ve akışkanlığına göre tasarlanır.

Dikey Sırt Yapıştırma Sistemi


Form verilen malzemenin Dikey kaynağı yapılır. Isı seviyesi, Dikey yapıştıma çenesine ait bağımsız ENDA marka yerli üretim termostatlar vasıtasıyla kontrol edilir. Yapıştırma çenesinde Dc 48 volt yerli üretim rezistanslar bulunur. 

Üst Kenar Yapıştırma Sistemi


Form verilen malzemenin üst kaynağı yapılır. Isı seviyesi, Üst yapıştıma çenesine ait bağımsız ENDA marka yerli üretim termostatlar vasıtasıyla kontrol edilir. Yapıştırma çenesinde Dc 48 volt yerli üretim rezistanslar bulunur.
sıvı dolum paketleme makinesisıvı dolum paketleme makinesisıvı dolum paketleme makinesi
 
 
 
 
 
 
Servo Motorlu Boy çekme Sistemi

Baskılı ve baskısız malzemeler için paket boyunu çeker. Ekrandan Otomatik poşet boyu ayarı yapılır. Fotoselli veya fotoselsiz çalışma uygundur. Delta marka Servo motor ve sürücü kullanılmıştır. Tutma ve Çekme tutucu gripperları Mindman Markası kullanılmıştır.

Kesme Sistemi


Ardışık dolumu yapılan paketler kesilerek tekli paketler düşer. Kesme sistemi ve bıçaklar körlenmeye karşı uzun ömürlü takım çeliğinden yapılmıştır. Uzun Ömürlü kullanım amacıyla özel bir çelik malzeme kullanılmıştır. Sertleştirilmiş ve özel imalat prosesiyle işlenmiş bıçaklar uzun vadeli kullanım maliyetlerini sıfıra indirir. Bıçakların iki yüzeyide kesme amacına dönüşümlü kullanıma uygundur. 

Plc Kontrol Sistemi ve Dokunmatik Ekran


Kolay anlaşılır menüye sahip, 7” DELTA marka dokunmatik operatör paneli ile kumandasıvı dolum paketleme makinesi edilir. Plc yazılımı firmamıza özel ve müşterilerin talepleri doğrultusunda şekillendirilmiştir. Farklı üretim proseslerine uygun parametrik bir yazılımdır. Operator tarafından doğru çalışma proseslerine göre kolay bir şekilde senkronize edilir. Toz paketleme makinesi paket ölçü ve hız ayarları ekran müdahalesi ile parametrik esnek çalışmaya uygun PLC programı ile kontrol edilebilmektedir.

Yapıştırma Çenesi Termostat ve Rezistansları


Isı seviyesi, alt yapıştıma, dik yapıştır ma ve üst yapıştırma çenesine ait bağımsız 3 adet ENDA marka yerli üretim termostatlar vasıtasıyla kontrol edilir. Yapıştırma çenesinde Dc 48 volt yerli üretim rezistanslar bulunur. Rezistanslar çelik kabloludur. Makine Hareketine karşı kopmaması ve uzun ömürlü olması için çelik kablolu tasarlanmıştır. Makine donanım olarak eklenmiş yerli üretm Trafo ile 48v DC elektrik enerjini kullanarak enerji tasarrufu ve iş güvenliği uygunluğu sağlanır. yapıştıma çenelerine ait 3 adet bağımsız ENDA marka yerli üretim Solid State Röle kullanılmıştır.

Kullanılan diğer Elektrik şalt malzemeler


Motor koruma şalteri, Kontaktör, Sigortalar, Ana motor sürücüsü SCHNEIDER marka ürünler tercih edilmiştir. Dc24 volt Hava Valf leri Mindman markadır. Röleler Alman malı PHONIX markadır.

Hacimsel Sıvı Dolum Pompası Sistemi


Hacimsel dolum olarak ürün tartılır, Nozül paket içine indiğinde 1 ml ile 60 ml arası dolumsıvı dolum paketleme makinesi yapılır. Mekanik hacim ayarı ve Ekrandan gramaj kontrolu ayarlanabilir. Nozül Damlama kesme özelliğine sahiptir. Ürünlerin karakteristik özelliklerine uygun dolum ünitesi kullanılır. Dolum sisteminin çalışma mantığı hacimsel sistemdir. Paketlenecek ürün önce sağlığa uygun paslanmaz dolum pompalarının içerisine çekilir ve istenilen gramajda paketlere enjekte edilir.

Paketleme Makinesi Teknik Özellikler

Makine Ağırlık
350 kg.
Makine Ölçüleri
230x90x200cm.
Elektrik Sarfiyatı
3 kw. trifaze Elektrik Besleme
Basınçlı Hava Sarfiyatı
6-8 bar.
Paket Derinlği
Minimum 50mm. Maksimum 160mm.
Paket Genişliği
50mm.-120mm arası genişliklerde paket alınır.
Dolum Gramaj Aralığı
1 ml ile 60 ml arası
Paketleme Kapasitesi
Dakikada 60-30 Adet Akışkanlığına ve gramaja göre farkeder. 
Paketlene Ürünler
Ketçap, Mayonez , Bal, Reçel, Pekmez, Dezenfektan, Sıvı Deterjan, zeytinyağı ürünler
Paketleme Malzemesi
Lamine edilmiş aluminyum, metalize, opp, pe folyo bobini
 

Satış Sonrası Hizmeti ve Bakım Onarım

Mekanik Garanti: 2 sene
Elektronik Garanti: 1 Sene
Kullanma Klavuzu
Yazılım, Elektrik, Otomasyon, servis, yedek parça, üretim gibi tüm prosesler firmamız bünyesinde yapılır. Bu konularda makinelerde oluşabilecek sorunlar karşısında firmamız tarafından üretimi aksatmadan müdale edilir. Bu alanlarda firmamız tedarikçilere bağlı çalışmayı uygun bulmaz. Müşterilerinin üretim prosesleri devamlılığı için firmamız kendisini herzaman deneyimli, bilgili ve konulara hazırlıklı problem çözme yaklaşımı sunar
Ücretsiz Eğitim ve Kurulum Hizmeti
7/24 Whatsapp Yardım
Elektrik Devre Şeması
Günlük mesai sonu, haftalık, aylık, 6 aylık ve Senelik Bakım yapılır.

Opsiyonel Ekipmanları

Çentik Kalıbı
Giyotin Kesme Sistem
Kalıplı Kesme Sistemi

Makinanın Önemi

Hızlı ve verimlidir. 
Çok fazla Personele bağlı üretim gerektirmeyen, işçillik maliyetlerini en aza indiren sistemlerdir. 
Sınırlı Kaynakların verimli Kullanılmasını sağlar.
insan sağlığına uygun oranda tüketim yapılmasını planlar.
Tüketim ihtiyacı kadar stoklama imkanı sağlar.
İşletme için Kısa dönemde Hızlı satış, yüksek karlılık sağlar. Toptan alınan ürünün parakende fiyatına satılır

Dolumu yapılan ürünler

Aypamak Paketleme Makineleri, gıda, ilaç, kozmetik ve ince kimyasal veya zirai kimya pazarı endüstrileri için ideal paketleme makineleridir. Hacimsel sıvı dolum sistemi ile Ketçap, Zeytin yağı, Mayonez, Dezenfektan, Meyve Özü Şurup, Bal, Reçel, Çikolata, Sirke, Salata Sosları, Ayçiçek yağı, Narekşisi, Limon Sosu, Steril Su, Margarin, Pekmez, Tahin,  Tereyağ, Hardal, Salça Şampuan, duş jeli, ilaç, vb. tarım sanayinde kullanılan tüm sıvı halinde Makine tarafından üretilen ürünler, yüksek sızdırmazlık gücü, güvenilirlik ve görünüm ile öne çıkar. 1 ml ile 40 ml arası dolum yapılır.

Ambalaj Malzemesi

Ambalaj malzemesi rulo halde folyo, sıvı doldurma, termal yapıştırma ile 3 kenarlı veya 4 kenarlı düz poşet yapıştırma seçeneklerine uygundur. Servo Motorlu otomatik paket çekme sistemi ile firesiz çalışma artık mümkün. Tasarıma uygun motorlu folyo açma sistemi ve parametrik PLC yazılımı sayesinde Paketleme Hızı dakikada 40-60 adet. Paket genişlği: Min 55mm, Max 120mm. dir. Paket Boyu: Min 60mm, Max 120mm. dir OPP, PE, Aluminyum, Lamineli Kuşe kullanılabilir. 
Tarih kodlama entegre edilerek tüketici tek elden ürün hakkında bilgi vermiş olursunuz. Pleksiglas kabin muhafazanın yanında güvenlik araçları. ürünleri paket halinde paketleyebilmektedir. Makine  aidiyeti firmamıza ait kendine özgü Kompakt Tasarımlanmıştır. 
Makinemiz üzerine toz ve taneli ürünlerin dolumu maksadıyla dolum sistemlerinin uygulanmasına müsaittir. Bu konuda opsiyonelliğe uygun bir tasarım sunar. Kahve, kakao, çorba, toz içecekler, hazır çorba, salça, meyve suyu, deterjan v.b. ürünler üzerine entegre edilebilen dolum sistemleri sayesinde eksiksiz yapılır. Yatay Dolum Makinesi, tam otomatik toz ve taneli halindeki ürünleri hazır sachet tipinde dolum ve paketleme makinesidir. 

Sıvı Dolum ve Paketleme Makinesi $ Fiyatı

Üretimde kullandığımız demir, çelik, aluminyum, paslanmaz, elektrik, otomasyon malzemelerinin, piston, rulman gibi hammadde ve yarı mamülleri alımı günlük döviz kurları ile paralel olarak makine satış fiyatımız değişmektedir. Whatsapp hattımızdan güncel fiyat bilgisin hızlı bir şekilde alabilirsiniz.

Sıvı Ürünler

Ketçap
Mayonez
Zeytinyağı
Şurup
Bal
Reçel
Pekmez
Nar Ekşisi

Kimyasal Temizlik / Kozmetik

Sıvı Deterjan
Şampuan
Toz Paketleme Makinesi
Yatay - hp-100-l